Czy odbojnice elastyczne są skuteczne?

Rodzaj odbojnic należy dobierać do przedmiotów, które mają być chronione. Wyróżniamy m.in. odbojnice przemysłowe, stalowe, kauczukowe, elastyczne. W dzisiejszym artykule kilka słów o tych ostatnich. Jeżeli chcesz dowiedzieć się do czego służą odbojnice elastyczne, jaka jest ich skuteczność oraz czy warto je instalować, zapraszamy do lektury.

Skuteczność odbojnic elastycznych

\"OdbojniceWszystkie produkowane w Polsce odbojnice, niezależnie od ich rodzaju powinny odpowiadać normom ISO i spełniać wszelkie wymogi BHP. Praca w zakładzie przemysłowym jest nie tylko ciężka i męcząca, ale przede wszystkim pracownicy narażeni są na różnorodne niebezpieczeństwa. Jednym z nich są wózki widłowe, których w każdym magazynie jest co najmniej kilkanaście. Ich operatorzy powinni ze szczególną ostrożnością kierować wózkami widłowymi, jednak nie zawsze tak się dzieje. W takich sytuacjach pomocne będą odbojnice elastyczne – do kupienia w Krakowie i okolicach (Miechowie, Mogilanach, Skale, Skawinie czy Wieliczce). Urządzenia te instalowane są nie tylko przy wózkach widłowych, ale także przy urządzeniach mechanicznych, które znajdują się w magazynie i na hali produkcyjnej. W razie zderzenia chronione są nie tylko przedmioty, ale i ludzie. Nazwa „odbojnice elastyczne” może budzić wątpliwości w odniesieniu do ich skuteczności. Nie należy się jednak obawiać, ten rodzaj odbojnic wygina się na skutek uderzenia, zderzenia czy przewrócenia danego przedmiotu, jednak sprzęt pozostaje nienaruszony.

Lista sklepów, gdzie kupić można odbojnice (nie tylko elastyczne, ale też każdy inny rodzaj) dostępna jest na wielu portalach internetowych dotyczących urządzeń mechanicznych, przemysłowych i pojazdów. Najważniejsze jest, aby dobrać odpowiednią odbojnice to danego sprzętu, dlatego zawsze warto skorzystać z porady sprzedawcy.