Cudowne foremki do odlewów aniołów

Z wykształcenia jestem plastykiem. Od dziesięciu lat pracuję w szkole podstawowej, gdzie z początku uczyłam plastyki, a później sztuki. Uwielbiam mój zawód, kocham dzieci oraz wszystkie formy plastyczne. Od dziecka byłam bardzo uzdolniona manualnie, dlatego rodzice już od najmłodszych lat zapisywali mnie na różne warsztaty i obozy plastyczne.

Anioły odlewane w formach gipsowych

\"formyDzieciaki bardzo mnie lubią, często dostaję pochwały od rodziców, że na zajęciach ich dzieci bardzo się rozwinęły. Dzięki pracom manualnym rozwija się im wyobraźnia i także poprawiają swoją koordynację ruchową. Ponieważ w szkole większość klas ma tylko jedną godzinę lekcyjną w tygodniu postanowiłam zaproponować dyrekcji, bym prowadziła kółko plastyczne dla chętnych dzieci. Ku mojemu zdziwieniu zainteresowanie było ogromne, do tego stopnia, że musieliśmy podzielić się na kilka grup. Pierwszym pomysłem było zrobienie czegoś z gipsu. Dzięki temu, że w zawodzie jestem bardzo długo to znam naprawdę fajne firmy oferujące ciekawe formy. Akurat nowością w sklepie, w którym się zaopatruję, były formy aniołów do odlewów. Od razu uznałam, że to będzie idealna figura do zrobienia dla dzieciaków. Nie myliłam się, formy od razu przypadły uczniom do gustu. Dzięki odpowiednim materiałom formy te bardzo łatwo wykorzystać mogły nawet osoby, które wcześniej nie miały styczności z pracą z gipsem.

Byłam dumna, bo w każdej z tych powstałych grup wyszły naprawdę cudowne anioły. Dzieci już po pierwszych zajęciach zapowiedziały, że chcą ponownie mieć okazję pobawić się w gipsie. Chcę im urozmaicać zadania, więc na tę chwilę muszą odczekać. Ale już poinformowałam sklep, w którym się zaopatruję w formy, że jak tylko przyjdą jakieś nowości to od razu muszą mnie poinformować.