Co możemy zyskać montując rekuperację?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad montażem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Zapewne wielu z was zanim podjęło ostateczną decyzję na temat rodzaju wentylacji w swoim domu poszukiwało informacji na ten temat. Większość artykułów poleca oczywiście wyżej wymienioną rekuperację, ale dlaczego?

Montaż rekuperacji  –  czy to się nam opłaca?

\"montażCzytając różnego rodzaju artykuły na temat rodzaju wentylacji jaki warto wybrać większość fachowców poleca wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która często w skrócie nazywana jest po prostu rekuperacją. Nazwa wzięła się od urządzenia, które jest sercem całej instalacji czyli rekuperatora. To właśnie on odpowiada za przekazywanie ciepła z brudnego i zanieczyszczonego powietrza temu, które zostało pobrane z zewnątrz a następnie oczyszczone. Należy wspomnieć, że te dwa różne strumienie powietrza nie mieszają się ze sobą i wędrują dwoma różnymi kanałami wentylacyjnymi. Co zyskujemy decydując się na montaż rekuperacja Kraków? Otóż bardzo wiele a najważniejsze jest to, że mamy stały dostęp do czystego i świeżego powietrza. Po drugie oszczędzamy na kosztach wykończeniowych domu, ponieważ nie musimy kupować aż tylu grzejników czy stawiać komina a to często wiąże się z dużymi kosztami. Co więcej rekuperacja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają różnego rodzaju uczulenia na pyłki. Dzięki temu, że powietrze pobierane z zewnątrz jest oczyszczane to do naszego domu nie przedostaną się alergeny, ponieważ nie musimy otwierać okien by przewietrzyć mieszkanie czy też dom.

Jak widać dużo zyskujemy decydując się na montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jest ona polecana nie tylko ze względu na spore oszczędności, ale również dlatego, że jakość powietrza w naszym domu jest znacznie wyższa w porównaniu z powietrzem bez rekuperacji.