Co jest istotne dla każdego kamerzysty?

Wielu z nas już jako dzieci pragnęło być reżyserami światowych hitów. Jednak nawet jako dorośli możemy w pewien sposób spełnić to marzenie i nagrywać własne filmy. Jednak jeśli chcemy by posiadały odpowiednią jakość, warto stosować się do paru rad, które objaśnię w tym tekście.

Ważne sprawy o których powinni wiedzieć kamerzyści

\"kamerzysta\"Przede wszystkim polecałbym nagrywać sceny czy też postacie, pod odpowiednim kątem. Chodzi o to, by wszystko nie było nagrywane tylko z jednego ujęcia. Powinniśmy starać bawić się perspektywą, sprawiać by obiekty były bardziej głębokie. Z pewnością dzięki temu obraz będzie o wiele ciekawszy niż wcześniej. Kolejną niezwykle ważną sprawą jest, by obraz był płynny. Nie chodzi mi tu o klatkowanie, lecz o brak drgań pochodzących z ręki. W celu zapobiegania temu należy zakupić odpowiedni statyw lub co jest jednak gorszym pomysłem, stawiać nieruchomo kamerę. Kamerzysta musi pamiętać o wielu sprawach. Kolejną istotną kwestią jest, żeby mieć kartę pamięci o dobrej szybkości przesyłu danych. W przypadku zbyt powolnych kart pamięci bywa tak, że kamera nie nadąża z zapisywaniem klatek przez, co ich część jest tracona. Filmowanie jest trudną sztuką, lecz z pewnością wartą wszelkiego zaangażowania. Polecam, żeby przejść jakiś kurs w tym kierunku. Rozmowa na żywo z kimś o dużym doświadczeniu z tej dziedziny, z pewnością będzie bezcenna. Możemy usłyszeć o rzeczach na które normalnie nie zwrócilibyśmy kompletnie żadnej uwagi. Oczywiście artykuły oraz książki różnego rodzaju, także są dobrym pomysłem.

Przede wszystkim warto podchodzić do filmowania z pasją. Dzięki temu będziemy chcieli próbować ciągle nowych rzeczy. Nagrywać najróżniejsze ujęcia co pozwoli nam na zdobywanie coraz większego doświadczenia w różnych sytuacjach. Z czasem zaczniemy zauważać naprawdę wspaniałe możliwości ujęć.